دسته بندی آخرین اخبار
صفحه اصلی > مجله تاسیساتی ها > راهنمای خرید و انتخاب پکیج زمینی
راهنمای خرید پکیج زمینی

راهنمای خرید و انتخاب پکیج زمینی

در این مقاله از تاسیساتی ها به نکات مهم در خصوص خرید و انتخاب پکیج زمینی اشاره خواهیم داشت. دسترسی راحت به آبگرم جهت انجام کارهای روزمره از ضروریات هر سازه ساختمانی به شمار می آید. با پیشرفت تکنولوژی و بهره مندی از ابزار و تجهیزات مدرن، وسایل بی شماری به منظور فراهم آوردن آسایش و رفاه بشر طراحی و ساخته شده است. در حال حاضر سیستم های تامین حرارت بی شماری تولید و در بازار موجود می باشند که هر یک ویژگی های مختص به خود را دارا می باشند و در نهایت وظیفه ی تامین آبگرم و گرمایش محیط را به عهده دارند. پکیج های گرمایشی به یکی از پرکاربردترین سیستم ها در ساختمان ها و تاسیسات تبدیل شده اند. با مستقل شدن واحدها، نیاز به وسایل مجزا برای تامین آب گرمی که بهداشتی نیز باشد ایجاد می شود؛ بنابراین آب گرم مورد نیاز و استفادع از پکیج های متنوع به طور بارزی افزایش می یابد. این سیستم ها دارای موقیعت نصب و ظرفیت حرارت دهی متنوعی هستند.

راهنمای انتخاب پکیج زمینی

یکی از انواع پکیج های گرمایشی که در ساختمان های ویلایی و فضاهایی با متراژ بالاتر از 300 متر کاربرد بسیاری دارد، نوع زمینی می باشد. این نوع پکیج ها ظرفیت حرارت دهی بیشتری نسبت به نوع دیواری دارند در نتیجه آب مورد نیاز را با دمای یکنواخت و فوری فراهم می آورد. همچنین از دیگر ویژگی های این محصولات می توان به منبع ذخیره آبگرم اشاره نمود، که امکان لحظه ای استفاده از آبگرم را برای مصرف کننده ایجاد می کند. این نوع پکیج ها به منظور تامین آبگرم بهداشتی مصرفی ظرفیت حرارت دهی 28 الی 85 کیلووات دارند که در تمامی روزهای سال آبگرم مورد نیاز سیستم گرمایشی را در فصول سرد زمستان یا پاییز تولید و ارائه می کنند.

ظرفیت مناسب پکیج: یکی از موارد مهم در انتخاب پکیج زمینی، ظرفیت حرارت دهی مناسب است. البته علاوه بر آن مواردی دیگری به عنوان معیار مهم در خرید و انتخاب پکیج مطرح هستند که در ادامه به آنها خواهیم پرداخت. اقلیم جغرافیایی نیز از موارد حائز اهمیت است و همینطور فن کوئل، داکت اسپیلت و رادیاتور که همگی سیستم های گرمایشی هستند که به وسیله آبگرم پکیج باعث ایجاد هوای گرم در محیط می شوند. این سیستم ها ظرفیت حرارت دهی مخصوص خود را نیاز دارند. بنابراین آنچه هنگام خرید پکیج زمینی بایستی به آن توجه داشت، نوع سازه ساختمانی است که باید دید از چه سیستمی جهت گرمایش بهره می گیرند.

پکیج زمینی که ظرفیت حرارت دهی بالایی دارند مناسب مناطقی اند که زمستان های بسیار سردی را تجربه می کنند؛ مانند مناطق سرد کوهستانی کشور. ظرفیت حرارت دهی متناسب با متراژ محیط مورد نظر یکی از فاکتورها و عوامل دارای اهمیت به هنگام خرید پکیج زمینی است. بنابراین به هنگام خرید پکیج زمینی متراژ فضای مورد نظرتان را با دقت در نظر داشته باشید تا تجربه ای موفق در خرید پکیج زمینی داشته باشید.

گزینش برند صحیح: برندهای بسیاری در زمینه ی ساخت پکیج زمینی با توجه به نیازی که در بازار وجود دارد و تقاضای مشتریان فعالیت دارند. سالانه میلیون ها دستگاه پکیج زمینی توسط برندهای متنوع تولید می شوند و سپس روانه ی بازار می شوند. اهمیت برند در خرید پکیج زمینی از آن جهت است که برندهای معتبر علاوه بر سابقه ای که در زمینه تولید این دستگاه دارند شامل مراکز خدمات رسانی نیز هستند. این خدمات رسانی شامل سرویس دهی خوب، گارانتی و البته خدمات پس از فروش نیز می شود. علاوه بر این موارد مذکور تامین قطعات لازم نیز از خدمات برندهای مطرح است. بنابراین هنگام خرید پکیج زمینی اگر انتخاب شما از برند مناسبی باشد، اطمینانی بالا از خرید خود خواهید داشت و خرید شما راحت و بهینه خواهد بود.

پکیج زمینی بدون مشعل یا مشعل دار: پکیج های زمینی در دو مدل مشتمل بر مشعل دار و بدون مشعل تولید می شوند. ظرفیت حرارت دهی این سیستم ها می تواند تنوع زیادی داشته باشد. به عنوان نمونه ظرفیت 28 الی 45 کیلووات، ظرفیتی پرکاربرد است. این ظرفیت مناسب فضاهایی با متراژ پایین است. در فضاهایی که متراژ بالا دارند به علت دیگ چدنی، ظرفیت بالاتر از 45 کیلووات مناسب است که از نوع بدون مشعل است. بنابراین مشعل نیز می تواند در انتخاب و خرید پکیج زمینی فاکتور مهمی باشد.

سوخت پکیج زمینی: پکیج های زمینی در سه نوع سوخت وجود دارند که این سه مورد مشتمل بر گازسوز، گازوئیل یا دوگانه سوز است.پکیج زمینی گازوئیلی مناسب مناطقی است که دسترسی به گاز طبیعی ندارند. این مناطق می توانند برای تامین آبگرم مورد نیازشان از پکیج زمینی گازوئیلی استفاده کنند. نوع دوگانه سوز نیز مناسب مواقعی است که با قطعی گاز مواجه می شوید. در این مواقع می توان از قابلیت گازوئیل سوز آن استفاده کرد. بنابراین نوع سوخت را نیز در خرید پکیج زمینی در نظر داشته باشید.

نوع مخزن دار یا بدون مخزن پکیج زمینی: نوع دیگر تقسیم بندی پکیج های زمینی نوع مبدل صفحه ای و مخزن کوئل دار است. این مورد را نیز در هنگام خرید و انتخاب پکیج زمینی در نظر بگیرید. توصیه می شود در مناطقی که املاح زیادی دارند به علت رسوب پذیری بالا مبدل خریداری نشود. پکیج زمینی مناسب برای متراژهای بالا و مناطقی که املاح آب زیاد نیست از نوع مخزن کوئل دار است. امروزه پکیج های زمینی جایگزین موتورخانه های قدیمی شده است که علت آن ایمنی مناسب، بازدهی خوب و راندمان بالا، کاهش اشغال فضای ساختمان و کاهش مصرف سوخت است.بنابراین پکیج زمینی مناسب ساختمان هایی است که متراژ بالایی دارند.

پرسش و پاسخ

avatar
  اشتراک  
اطلاع رسانی برای